Czas usprawnić tężyznę

Niezależnie na porę roku powinniśmy troszczyć się o własne zdrowie. Prócz odżywiania i regularnym trybem życia jednym z istotniejszych atrybutów jest aktywność fizyczna. Nie każdy lubi siłownie i jest zainteresowany godzinami spędzonymi na atlasach czy ławeczkach. Jeżeli szukasz czegoś innego, fascynującego i przypominającego okresy dziecięcych zabaw, czas wypróbować jazdę na rolkach. Od czego zacząć i na co zwiększyć obserwację? Przeczytaj i spraw, że sport stanie się przyjemny.

elektrobeben-630

Pierwsze chody

Na początku własnej konfrontacji bez wątpienia wymagasz adekwatnych rolek. Na rynku odkryjesz dużo marek, modeli, które spełniają najróżniejsze. Niezawodne precismeca rolki są bezpieczne i przetrwają każdy rodzaj treningu. Nawet jeśli jesteś jednostką startującą – przetrwają wszystkie upadki. W zależności od wieku możesz wyselekcjonować rolki, które mają regulowany rozmiar. W przypadku jak stopa wciąż wzrasta będzie to prestiżowe rozwiązanie i umożliwi korzystać z rolek przed dłuższy czas. Jeżeli masz już trwały numer buta – wybierz stabilne rolki w 1 rozmiarze i raduj się z czarującej przejażdżki.

Bezpieczeństwo ponad wszystkim

Osoba młoda czy fachowiec – stale trzeba kierować uwagę na zabezpieczenia własne i pozostałych. Poza rolkami winieneś posiadać komplet ochraniaczy: na nogi, łokcie oraz dłonie. W przypadku wypadku i wywrotek ochronią one skórę i zamortyzują stawy. Istotny jest również sposób spadania. Stale upadaj w przód – na kolana i dłonie. Na skutek tego zamortyzujesz upadek i uchronisz głowę przed uderzeniem. Spadając na grzbiet istnieje gigantyczne prawdopodobieństwo, że mocno hukniesz się w głowę. A jeśli o głowę chodzi – również rolkarze, jak i rowerzyści nie powinni jeździć bez kasku. Głowa jest naszym najcenniejszym skarbem i czasami nasze zdolności nie mają znaczenia, a liczy się los, inny nieuważny kierowca, zwierze na ścieżce czy mały kamyczek. Wszystko może wieść do upadku, a Twoim zobowiązaniem jest zabezpieczyć głowę przed ciężkimi urazami. Nie ma też co się obawiać – dowolnego startującego rolkarza czeka seria upadków. Rób je z głową, a już nie długo będziesz jeździł na swych rolkach jak wiatr.

elektrobeben165e

W jakim miejscu podróżować?

Początkujący rolkarze będą bezpieczniej czuć się na prostych, bez wybojów asfaltowych ścieżkach. Ważne, by nie były zbyt uczęszczane – wtedy możesz koncentrować się na nauce techniki, a nie ciągle zwracać uwagę na pieszych i rowerzystów. Najważniejsze, by nauczyć się pewnej i swobodnej jazdy oraz skutecznej techniki hamowania. Na prawej rolce znajduje się odpowiedni fragment, który umożliwia hamowanie. Doświadczenie rolkarze wiedzą już jak zahamować bez niego. Wystarczy odrobina wprawy i regularna jazda, by osiągnąć satysfakcjonujący poziom. Przyjemnej jazdy!