Co przesądziło finalnie o fakcie, że szerokie spodnie stały się w naszym państwie takim istotnym modowym elementem?

Obecna moda będąca w związku z kulturą hip-hopową, rządzi się swymi, według mnie dziwnymi i nie do końca zrozumiałymi dla mnie uwarunkowaniami. O tym w dalszym fragmencie tekstu, chcę na tę chwilę powiedzieć nieco szerzej o czymś, co stanowiło flagową cechę adresatów rapowych elementów i pozwalało w wyraźny sposób wyróżnić się na tle różnych innych ludzi na ulicach w wielu zakątkach kraju. Mówiąc bardziej konkretnie, chodzi mi o szersze, a nawet bardzo szerokie spodnie, profesjonalne nazywane „baggy” (z ang. workowate) albo też „begi” (to już polska, zaadaptowana fonetycznie opcja), które pojawiły się w naszym kraju wraz z pierwszymi projektami rapowymi, z nastaniem drugiej połowy dziewięćdziesiątych lat.

Ciekawostka – na starcie, kiedy było trudno kupić szerokie portki w typowo „rapowym” kroju, ludzie kupowali po prostu zwykłe jeansy, kilka rozmiarów większe, niż standardowy. Całkiem fajna opcja, gdy wziąć pod uwagę kreatywność i fakt, że ludzie operowali raczej gotówką w małych kwotach. Z biegiem lat, gdy już Lenary były ogólnodostępne…właśnie – to pierwsza z firm w naszym kraju, która na rynek wyemitowała i bardzo stylowe szerokie spodnie – wachlarz marek zaczął się rozrastać, dynamicznie i z każdym kolejnym rokiem. Najbardziej popularną, obok wspomnianych przeze mnie wyżej Lenarów, stała się marka Moro. Historia jej powstawania jest bardzo ciekawa. Otóż Jakub Sawicki – współtworzący Trzyha razem z Tede, wyprosił u swojej mamy uszycie na maszynie „begów”. W związku z tym, że znakomicie się udały, kumple także postanowili poprosić o zrobienie spodni dla siebie. Po pewnym czasie wszystko potoczyło się tak, że Ceube rozruszał jedną z najbardziej znanych marek hip-hopowych, z polskim rodowodem.
Ciuchy objęte marką Moro były mocno wciśnięte w rzeczywistość rapu kilkanaście lat temu, poza spodniami w asortymencie znalazło się ogromne zatrzęsienie innych elementów garderoby. Klasyczne bluzy z kapturem, ale również stylowe kurtki na wiosnę czy zimę – to było coś konkretnego.
klasyczne buty
Dziś, choć moda na tę kategorię spodni nie jest już propagowana tak mocno jak kiedyś, to mimo wszystko cały czas możemy spotkać skateshopy, mogące zaserwować asortyment z tej puli.
Co interesujące, mamy do wyboru naprawdę wiele rozmaitych marek, które pochodzą z rozmaitych zakątków świata. Obecnie, bez jakiegokolwiek stopnia komplikacji mamy możliwość odszukać marki, które w światowej skali są ścisłym topem. Chodzi na przykład o takie marki, jak Pelle Pelle czy Fubu. Obyci znawcy kultury z pewnością będą wiedzieć, jaką te marki mają historię. Jeśli ktoś nie do końca się w tym orientuje, polecam sprawdzić, prawdziwa klasyka.
Być może będzie to brzmieć w pewnym zakresie pompatycznie, ale mam przekonanie, że moda na szerokie spodnie będzie trwała dokładnie tak samo długo, jak będzie żywe zainteresowanie, które wiąże się z tą muzyką oraz całą kulturą rapową i hip-hopową.
dziewczyna z bucikami
Poniższy adres butywolka24.eu wolka centrum, koniecznie muszą odwiedzić te osoby, które mają ochotę poznać doskonały kanał pozyskiwania najwyższej jakości tekstylnych rozwiązań. Na tronie tej, będą czekać produkty z kategorii odzieżowej, które będzie można dostać w centrum hurtowym w Wólce Kosowskiej. Wszystkim osobom będącym właścicielami sklepów ubraniowych, na pewno będzie się opłacała dłuższa wizyta pod adresem tego serwisu. Nie mówiąc już o podjęciu długoterminowej współpracy.
eleganckie buty