Używanie aparatów ortopedycznych wariantu orteza

W ciągu ostatnich lat odnotowuje się coraz więcej wypadków zwichnięcia stawów i zwichnięcia lub uszkodzenia wiązadeł nóg. Nie są wyłącznie implikacją praktykowania sportu, choć oczywiście u sportowców tego typu przypadków notuje się najwięcej. Zdołają okazać się jednakże również skutkiem codziennego spaceru w trakcie jakiego niewłaściwie postawimy nogę czy upadku w trakcie amatorskiej jazdy narciarskiej. Pacjenci meldujący u ortopedów z wymienionymi wyżej urazami mogą liczyć na ortopedyczną protezę (urządzenie ortopedyczne), jaką powszechnie mieni się ortezą.

pilka

Ortezy i ich zastosowanie

Protezy ortopedyczne, zważywszy na wykonanie i konstrukcję, dzielą się na sztywne, sprężyste oraz półsztywne. Opracowane są z nowoczesnych materiałów, jakie zapewniają ich wytrzymałość. Z kolei podział ortez pod względem ich funkcjonalności wygląda następująco: uciskowe, stabilizujące, kompensacyjne oraz korygujące. Od czasu do czasu mogą także znaleźć zastosowanie w leczeniu poniektórych złamań kończyn dolnych. Ich istotne działanie polega na stabilizacji przegubu, dzięki czemu jego manewry są w pewnym stopniu lub całkiem ograniczone. Chroniony w ten sposób staw jest chroniony przed potencjalnymi dalszymi urazami a także nie ulega obrzękom pourazowym. Na domiar tego aparat ortopedyczny zmniejsza nacisk na mięsnie umiejscowione przy stawie i przyczynia się do ich regeneracji. Sztywne ortezy są swego typu środek zastępczy gipsu, z tego powodu sam postępowanie odnowy przegubu lub więzadła zostaje przyspieszony.

stabilizator

Gdzie otrzymać ortezy?

Są w ofercie dużej ilości sklepów z osprzętem medycznym, jakie również proponują inny sprzęt rehabilitacyjny i ortopedyczny. Najlepiej wyposażonym jest znajdujący się w Grodzie Kraka sklep sklep ortopedyczny kraków zdrow-med.pl z siedzibą w tym mieście. To niespotykany tego typu punkt zaopatrzenia medycznego, jaki ma szeroką bazę artykułów medycznych. Dodatkowo wykonuje rozporządzenia z Narodowego Funduszu Zdrowia. Na skutek współpracy z kilkoma partnerami, sklep Zdrowie proponuje też asortyment spoza własnego katalogu artykułów. Jednostki odwiedzające jednostkę zdołają dodatkowo liczyć na kompetentną i szczera pomoc w materii wyboru ortez a także trybu ich użytkowania. To wszystko za sprawą wykwalifikowanej kadry trudniącej się obsługiwaniem konsumenta.
Pomnijmy, że ortezy trzeba zakupić wyłącznie po skonsultowaniu się z doktorem ortopedii. Zła eksploatacja ortez lub brak wskazań na ich użytkowanie może skutkować zmianę na gorsze kontuzji i stanu zdrowia pacjenta.